Знаки відмінності — один із стародавніх артефактів.
Протягом всієї історії племен існували особливі символи, які дозволяли відрізнити членів одного роду від іншого.
Такі знаки вважались священними, надавали незриму підтримку, мали так звану об'єднувальну природу. Крім того знаки відмінності допомагали вибудувати ієрархічні сходинки. При цьому зовнішній вигляд таких знаків кардинально змінювався протягом всієї людської історії.
Спочатку символіка була далека від сучасного формату.
Адже перші «шеврони» — це татуювання!
Крім того, у різних народів в якості знаків відмінностей використовувалися пір'я, кам'яні буси, мушлі та інші прикраси, які доповнювали одяг первісних людей.
Коли саме ці знаки перетворилися в сучасні нам шеврони та нашивки сказати складно.
Але вже у Стародавньому Китаї ми зустрічаємо перші знаки відмінності на одязі. Їх носили громадські люди і позначали вони посади чиновників. Приблизно тоді ж з'явилися праобрази військових нашивок.
Дуже відомі нашивки римських легіонерів. У кожної когорти або підрозділу Римської імперії була своя емблема, яка несла в собі дуже важливу для соратників інформацію. Потім такого роду розпізнавчі знаки розповсюдились по всій Європі.
Пізніше, вже Середні віки, з'явилась назва «шеврон». В перекладі з французької слово «chevron» означає «крокви», в першу чергу, корабельні. Це пам'ять про ті часи, коли офіцери парусного флоту нашивали трикутні (в формі крокв) знаки на рукава камзолів, щоб під час сутички можна було легко роздивитись своїх командирів.
Пізніше з'явилась безліч форм шевронів, але назва так і залишилась.
Варто відмітити, що змінювався не тільки зовнішній вигляд нашивок, але й їх значення.
Так, спочатку шеврон позначав старшинство військового, але потім кількість нашитих символів почала символізувати кілкість поранень військового, тривалість служби тощо.
Але шеврони та нашивки не буле атрибутом лише військового одягу.
В мирному житті вони виступали свого роду символами соціальних відмінностей, за якими можливо було визначити місце в ієрархічній структурі суспільства, професію, релігійну та політичну приналежність певної людини.
Поступово нашивки стали невід'ємним елементом одягу. Сьогодні вони часто використовуються в одязі для молоді, крім того, без нашивок складно уявити корпоративний одяг, одяг спортсменів і, звісно ж, військових.
Існує спеціальна наука сигнуманістика, яка займається колекціонуванням і систематизацією різних нашивок, а також ряд геральдичних правил, згідно яких створюються зображення на шевронах.