Машинна вишивка — це спосіб вишивки, при якому стібки формуються машиною або приладом.
При цьому сам малюнок створюється або вручну або за допомогою вишивальної машини на основі розробленої комп'ютерної програми.
Види машинної вишивки:
Ручна або вільноходова машинна вишивка. Коли для вишивки використовується звичайна швейна машина. А малюнок створюється шляхом ручного переміщення пялец з тканиною.
Комп'ютерна машинна вишивка. В цьому випадку весь процес формування стібків і створення малюнка, виконується машиною. А в разі комп'ютерних вишивальних машин - комп'ютером.
Переваги нанесення малюнка за допомогою машинної вишивки:
Простота виготовлення - для запуску дизайну в тираж не потрібно створювати дорогі матриці або трафарети, як в інших видах нанесення зображення.
Для нанесення зображення на деякі складні види матеріалів, таких як трикотажні вироби грубої в'язки, махрові вироби та на багатьох інших, вишивка є єдиною доступною технологією.
Можливість використання для нанесення спеціальних ниток, таких, як металізована нитка, нитка з голографічним ефектом, флюоресцентна нитка - що при використанні інших технологій нанесення просто неможливо.
Логотип або зображення, виконане вишивкою, має об'ємний вигляд. При цьому можна надати об'ємність за допомогою додаткових шарів або спеціальних об'ємних підкладкових матеріалів.
Висока міцність і зносостійкість нанесення (при використанні якісних вишивальних матеріалів).
Найліпша, з існуючих технологій, машинна вишивка, найкраще підходить для виготовлення шевронів і нашивок. Завдяки властивостям, які надає виробу машинна вишивка, нашивки і шеврони мають найефектніший вигляд, в порівнянні з виробами, виконаними за допомогою інших технологій нанесення зображення на одяг і рекламні матеріали.
Широка гамма кольорів ниток, доступних для використання.
Нанесення вишитого логотипу - один з найшвидших, доступніших і недорогих способів оформити одяг, надати їй неповторність.
Однією з переваг цієї технології нанесення є універсальність. За допомогою машинної вишивки створюються: нашивки, шеврони, кокарди, погони, вишиті картини, скатертини, бейсболки та футболки, рушники, рекламні матеріали, вишиті сувеніри, подарунки, предмети для домашнього вжитку, вишиті портрети або пейзажі.
Невисока вартість.
«Атлас Д» - експерт у всіх популярних видах машинної вишивки. Комп'ютерна машинна вишивка - наша спеціалізація.
Розібратися з усіма тонкощами виробництва допоможуть наші фахівці — від Вас потрібен тільки макет (малюнок), все інше залиште професіоналам.
Параметри якості для машинної вишивки:
Нанесення логотипу або зображення на тканину має відповідати високим експлуатаційними властивостями: довговічність, зносостійкість.
В процесі експлуатації виробу зображення не повинно втрачати форму або змінюватися в розмірі.
Стібки не повинні розпускатися в процесі експлуатації виробу.
Зображення не повинно втрачати колір і яскравість або передавати забарвлення (линяти) на інші деталі одягу.
Машинна вишивка не повинна в складі використовуваних матеріалів мати хімічно-шкідливі компоненти. Особливо, це стосується таких напрямків виробництва, як вишивка на дитячому одязі або натільній білизні.
Не допускається велика "стяжка" або усадка матеріалу в процесі виробництва. Особливо, стяжка тканини може проявитися після прання виробу.
Краї окремих фрагментів повинні бути однорідними і монолітними. Не допускається появи петель і нерівних країв, якщо це не було задумано дизайнером, для додання особливих ефектів.
Не допускається перекісів на виробі, спотворення всього малюнка або будь-якої його частини.
Всі вироби зі зробленої партії повинні мати вигляд еталонного зразка - не повинно бути виробів другого або третього сорту. Є або першокласна вишивка або брак - це стосується будь-якого виробу в партії, незалежно від обсягу виробництва.
Не допускається поява на лицьовій стороні малюнка нижньої нитки.
Місця проколів голкою на матеріалі повинні мати рівні краї - не допускаються розриви або пошкодження основної тканини.
Довгі перетяжки нитки повинні бути прибрані і краї надійно закріплені, не допускаючи в процесі експлуатації розпускання виробу.
На поверхні дизайну не повинні стирчати кінці ниток, непередбачених дизайнером нашарувань або ущільнень застила.