Існувало кілька типів нагрудних орлів Вермахта і кілька типів петлиць.
Різні петлиці та орли народжувалися спробами прикрасити/спростити/замаскувати уніформу.
Ці типи нашивок зараз розрізнюються за роками їх створення, наприклад М36 або М40, однак в Німеччині під час війни такої термінології не було.
Більш того, не було жорстких правил, що прив'язували конкретний тип нашивок до певної моделі польової куртки.
Звісно, на чорній формі танкістів орли були на чорному фоні, а на фельдграу - на зеленому.
Технологія виготовлення нашивок розрізнялась в залежності від тиража.
Вищі офіцери носили нашивки, вишиті вручну ( польові офіцери - часто штамповані з металу), а рядові та унтер-офіцери отримували нашивки, вироблені масово.
Вермахт зазвичай носив нашивки з тканини ( так званий у німців стиль BeVo: спосіб, винайдений ще в 1804 французьким інженером Жозеф Марі Жаккаром).
В СС застосовували як BeVo, так і вишивку, яка грубіша та рельєфніша ніж BeVo, на шматку щільної тканини.
В Люфтваффе за рідкісним виключенням всі нашивки були вишиті.
В Вермахті та Люфтваффе існував певний набір дизайнів, які передавалися різним виробникам для виготовлення.
Тому дизайн багатьох нашивок Вермахта однаковий, так було як на початку, так і на прикінці війни.
Тільки виробники сучасних копій не завжди ретельно підходять до своєї роботи та народили на світ безліч неймовірних зразків...
В СС дизайнів було більше, оскільки ця організація від самого початку не військова, а політична, до якості нашивок ставилася простіше.
Наприклад, камуфляжні кепки військ СС з 1 грудня 1942-го за наказом рейхсфюрера СС несли символіку - орел та череп. Нашивки пришивали одразу в процесі виготовлення кепки, на осінню форму рудого кольору, а на весняну - зеленого. Під час другої половини війни про красу піклувалися мало (самі кепки робилися з обрізків матеріалу від блуз та плащ-наметів, нашивки були пристрочені на машинці неохайними квадратами (див. фото), мали бридкий дизайн та огидну якість. Незабаром розпорядження відмінили і залишок кепок пішов у війська без нашивок. А солдати СС пришивали орла і/або череп та кріпили металевий череп на кепку за бажанням.
Інша справа, що кожний реконструктор бажає отримати "найгарнішу" нашивку!