Існує кілька способів кріплення нашивок до готового виробу:
⌖ Нашивку пришивають - найбільш розповсюджений і надійніший метод!
⌖ Прикріплюють за допомогою липучки, яка має назву велкро-скотч - дуже зручно, коли на одне й те саме місце необхідно кріпити нашивки однакові за розміром, але різні за змістом.
⌖ Прикріплюють за допомогою термоклеючого покриття - таку нашивку кріплять як на готові вироби, так і на крой. Термонашивки треба кріпити використовуючи термопрес. Якщо робити таку фіксацію тільки праскою, то кріплення буде не тривале!
Пришити нашивку можна трьома способами:
Вручну.
Для цього Вам знадобляться: ножиці, праска, шпильки або крейда і нитка з іголкою.
Підготовка нашивки:
Зазвичай нашивки вже повністю підготовлені до пришивання, мають термообробку края (для передбачення осипання) і кант.
Такі нашивки пришиваються рівним дрібним рядком всередині канта.
Якщо нашивка без канта - обрізаємо зайвий матеріал, якщо такий є навколо нашивки, залишаючи 5-10 мм навколо потрібної частини, тієї що згодом залишиться видимою. Робимо це для того, щоб в подальшому Ваша нашивка не розпустилася. Потім згинаємо краї під нашивку і притискаємо теплою (щоб нашивка не оплавилася) праскою.
В результаті отримуємо на вигляд таку нашивку, яку ви хотіли після пришивання.
Прикладаємо готову нашивку на бажану поверхню, закріплюємо булавками або обводимо крейдою і пришиваємо ниткою.
Приміряємо одяг з закріпленою на ній нашивкою, що дасть нам можливість впевнитись, що нашивка пришита рівно, тканина не зморщена і немає будь-яких вад (оскільки пізніше їх змінити буде просто неможливо) і пришиваємо її остаточно, дрібними стібками по всьому контуру.
Після чого нашивку можна змочити водою і щё раз прогладити теплою праскою, щоб вода випарувалась і нашивка легла, як влита.
Напів машинний спосіб.
Для цього Вам знадобляться: ножиці, праска, крейда, нитка з іголкою, швейная машинка.
Підготовка нашивки відбувається таким же чином як і в першому випадку.
Крейдою відмічаємо початок і кінець машинного рядка.
Після чого на машинці пристрочуємо нашивку зворотньою стороною, перегибаємо її навколо машинного шва і дошиваємо вручну.
В результаті, машинний шов залишається невидимим. (Для нашивок з прямим краєм!)
Машинний спосіб.
Для цього Вам знадобляться: ножиці, праска, крейда, швейна машинка.
Підготовка нашивки: обрізаємо зайву ткану таким же чином, як і в першому випадку, але края підгибаємо від видимої частини не повністю, а з допуском 1-2 мм.
За ці міліметри зрештою і пришиваємо нашивку на машинці швом-зігзагом так, щоб шов не закривав потрібну частину самої нашивки.
Для того, щоб приклеїти нашивку з липучкою або з термоклеем потрібно, як і з пришивною нашивкою, чітко визначитись з місцем розташування на одязі, а потім:
➢ якщо це термоклей або термозбіжна плівка, то необхідно прикласти її до виробу і акуратно , щоб не здвинулася, за допомогою теплої праски тримати стільки часу, скільки знадобиться, щоб клей і плівка повністю просочилися в тканину і приклеїли нашивку;
➢ якщо це велкро-скотч, то треба відділити захисну смужку і приклеїти нашивку до бажаної поверхні. Таку нашивку можна клеїти і переклеювати кілька разів, до тих пір, поки клейове покриття не втратить своїх адгезивних властивостей.
Вибір способу кріплення нашивки залежить від власних побажань кожного: зручність кріплення, тривалість і зносостійкість, можливість легкої заміни без перешкод, цінового діапазону та інших чинників.