В Англії та США край обробляється оверлоком таким чином, що по краю не залишається слідів основи, тільки нитка окантовки. Така окантовка створюється на спеціальному оверлоку, вручну або за кондуктору (найбільш поширене ручний спосіб).
Технологія трудомістка, як і вся ручна праця. І при цьому геометричні розміри і рівність краю залежить від кваліфікації виконавця і, звичайно, залишає бажати кращого.
Так само, до недоліків цього способу обробки краю, слід віднести те, що при використанні Термоклейового покриття, окантовка проходить зверху клейового шару.
А значить при закріпленні вишитого виробу на одязі або формі, краї залишаються незакріпленими і, з часом, здобувають не дуже хороший естетичний вигляд.
Тканина основи вибирається будь-яка щільна.
В Україні в якості основи сукно, практично, не застосовується. Використовується просто гладка тканина. Пов'язано це, швидше за все, з відсутністю на ринку недорого сукна. Тканина основи по краю видаляється під саму окантовку.
При такій технології край основи трохи проглядається крізь окантовку, але якщо робота виконана якісно і відповідально, то в цілому виріб виглядає добре.
При тому, що вартість такої обробки набагато нижче, ніж з краєм, обробленим оверлоком.
У нашій практиці тільки кілька разів замовники бажали отримати вишиті нашивки з краєм, обробленим оверлоком.
З огляду на складність, невисоку технологічність і залежність від кваліфікації оператора, ми, поки не застосовуємо таку технологію.